





Living room ceiling light with 2 lights, walnut
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Drawing Room is a collection in the traditional Edwardian style. The overlapping arches and fluted details are found in both the pressed glass bowls and the die-cast aluminum fixtures. The fretwork elements reflect traditional British architectural themes.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 152 mm, D: 330 mm
Specification:
| brand | Feiss |
|---|---|
| Carton weight | 2.17 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | walnut |
| Family | salon |
| Width | 330 mm |
| Product weight | 1.95 |
| diameter | 330 mm |
| Installation height | 152 mm |
| Class | Class I |
| Building materials | made of steel, made of pressed glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 2 |
| socket | E27 |
| Replacement glass/shade | GS380 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Ceiling height | 22.3 mm |
| Ceiling tile width/diameter | Ø330.2 mm |
| Technical data | H: 152 mm D: 330 mm |
| Carton dimensions | 44 x 48 x 48cm |
| Height adjustable | NO |
| Dimensions |
Width
: 330mm mm Height : 152mm mm Diameter : 330mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441382 |

Living room ceiling light with 2 lights, walnut
Sale price114,24 €
