


WallCeiling Velora LED panel 595x595mm 34W matt white 230V metal
Shipping calculated at checkout
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
- Even room lighting based on the latest LED technology
- particularly flat design
- with integrated LED lamp
- for the 230V direct connection
| Ignition time <: | 0.0s |
| Lifespan: | 30,000 hours |
| Bulbs included: | ✓ |
| Shape: | square |
| Color temperature range: | 3,000K |
| WEEE reg. no.: | DE 39236390 |
| Rated luminous flux (lumens): | 3,500 lm |
| Dimension (height x width x depth): | H: 50 x W: 600 x D: 600 mm |
| Luminous flux LED module: | 4270 lm |
| Equivalent to incandescent lamp: | 240W |
| Color rendering index: | > 80 Ra |
| Marketing type: | Single component |
| Number of equipment: | 1x |
| Watt: | 34W |
| Color: | White matt |
| Technology: | LED |
| Apparent power: | 41 VA |
| Protection class: | Protection class II |
| power consumed: | 40W |
| Tension: | 230V |
| Material: | metal |
| Dimmability: | No |
| Color temperature: | 3000K |
| Dimensions |
Length
: 50 mm Width : 600 mm Height : 50 mm |
| Dimmable | No |
| Color | Matt white |
| Kelvin | 3000 |
| Light source | including |
| Lumen | 3500 |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | Protection class II |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Paulmann Licht GmbH Quezinger Feld 2 31832 Springe Germany info@paulmann.de |
5-year Paulmann warranty – reliable & fair
Even with the best quality, issues can occasionally occur. To make sure you are covered, the German manufacturer Paulmann provides a 5-year warranty on its products in addition to statutory warranty rights.
The warranty covers proper functionality under correct installation and normal use (max. 4,500 operating hours per year). Excluded are rechargeable batteries, batteries and replaceable light sources.
If a problem should occur, simply contact us – we will handle the process directly with Paulmann for you.
➜ View the official Paulmann warranty conditions
Note: your statutory warranty rights naturally remain unaffected.

