




URail 2Easy glass Drio smoke glass
Shipping calculated at checkout
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
can be combined with all URail 2Easy pendants
- Glass shade for all URail 2Easy pendants
| Dimensions (height x width x depth) : | H: 280mm |
| O: | 152mm |
| Ø glass: | 151mm |
| lens length: | 280mm |
| Color: | smoked glass |
| Material: | Glass |
| Handmade: | Handmade |
| Technology: | Accessories without bulbs |
| ignition time <: | 0.0s |
| Dimensions |
Length
: 280 mm Height : 280 mm Diameter : 152 mm |
| Color | smoked glass |
| Light source | exclusive |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Paulmann Licht GmbH Quezinger Feld 2 31832 Springe Germany info@paulmann.de |
5-year Paulmann warranty – reliable & fair
Even with the best quality, issues can occasionally occur. To make sure you are covered, the German manufacturer Paulmann provides a 5-year warranty on its products in addition to statutory warranty rights.
The warranty covers proper functionality under correct installation and normal use (max. 4,500 operating hours per year). Excluded are rechargeable batteries, batteries and replaceable light sources.
If a problem should occur, simply contact us – we will handle the process directly with Paulmann for you.
➜ View the official Paulmann warranty conditions
Note: your statutory warranty rights naturally remain unaffected.

