




Trilogy 2-light ceiling light - antique bronze
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Trilogy comes to life when used with Thomas Edison-style LED bulbs. Featuring a nostalgic yet chic design with a brushed nickel finish and clear seeded glass shade, Trilogy combines old-world style with modern elegance.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 147 mm, D: 305 mm
Specification:
| brand | Quoizel |
|---|---|
| Carton weight | 2.57 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Old bronze |
| Family | trilogy |
| Width | 305 mm |
| Product weight | 2.31 |
| diameter | 305 mm |
| Installation height | 147 mm |
| Class | Class I |
| Building materials | steel, seed glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 2 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Ceiling height | 30 mm |
| Ceiling tile width/diameter | Ø227 mm |
| Technical data | H: 147 mm D: 305 mm |
| Carton dimensions | 37 x 37 x 22 cm |
| Height adjustable | NO |
| Dimensions |
Width
: 305mm mm Height : 147mm mm Diameter : 305mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | Bronze |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124442498 |

Trilogy 2-light ceiling light - antique bronze
Sale price142,80 €
