










Milo 1-Light Table Lamp - Polished Nickel, White, Silver
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
White ceramic table lamp, complete with a 14-inch laminated drum shade, satin chrome Vogue pattern, and polished nickel metalwork. LSUK099
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 690 mm, D: 360 mm
Specification:
| brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Carton weight | 6.85 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Plug |
| Color | Polished nickel, white, silver |
| Family | MILO |
| Width | 360 mm |
| Product weight | 5.1 |
| diameter | 360 mm |
| Installation height | 690 mm |
| Class | Class I |
| Total height with umbrella | 690 mm |
| Building materials | Ceramic and steel base. Fabric shade. |
| Base width | 360 mm |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable smart bulbs |
| Technical data | H: 690 mm D: 360 mm |
| Carton dimensions | 44 x 45 x 80 cm |
| Umbrella color | Vogue Satin Chrome Pattern |
| Umbrella material | Fabric with laminate lining |
| Base depth | 360 mm |
| Dimensions |
Width
: 360mm mm Height : 690mm mm Diameter : 360mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | nickel |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441989 |

Milo 1-Light Table Lamp - Polished Nickel, White, Silver
Sale price187,43 €
