





Marlena 1-light wall light - Polished chrome
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The geometric Marlena is inspired by an oversized door knocker. A solid oval bow elegantly frames the clear glass shade. Both feature a sleek steel backplate available in antique bronze or polished chrome.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 457 mm W: 267 mm D: 156 mm
Specification:
| brand | Feiss |
|---|---|
| Carton weight | 3.70 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Polished chrome |
| Family | Marlena |
| Width | 267 mm |
| Product weight | 3.33 |
| Installation height | 457 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 156 mm |
| Building materials | Steel |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 457 mm W: 267 mm D: 156 mm |
| Carton dimensions | 24 x 35 x 54.5 cm |
| Dimensions |
Width
: 267mm mm Height : 457mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | chrome |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441941 |

Marlena 1-light wall light - Polished chrome
Sale price142,80 €
