





Harper 3-Light Ceiling Light - Polished Chrome, Steel, Clear Seeded Glass
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Harper's elegant retro design upgrades the traditional flush with a unique, clear, seeded glass encircled by a striking metal ring and decorative polished chrome knobs. Harper combines the best of traditional and modern elements with a sophisticated and streamlined look.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 159 mm W: 400 mm
Specification:
| brand | Hinkley |
|---|---|
| Carton weight | 4.79 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Polished chrome |
| Family | Harper |
| Width | 400 mm |
| Product weight | 3.67 |
| Installation height | 159 mm |
| Class | Class I |
| Ceiling tile paint | Polished chrome |
| Building materials | Steel, clear seed glass |
| Diffuser color | Clear Seeded |
| Diffuser material | Glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 3 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 159 mm W: 400 mm |
| Carton dimensions | 44.1 x 44.1 x 30.2 cm |
| Dimensions |
Width
: 400mm mm Height : 159mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | chrome |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124442286 |

Harper 3-Light Ceiling Light - Polished Chrome, Steel, Clear Seeded Glass
Sale price174,93 €
