


Large tubular LED lamp E27 - clear glass
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The Litec E27 long-tube lamp has 7W, 820lm, and 3000K. It is dimmable.
Warranty : 2 years warranty against defects
Dimensions : H: 185 mm, D: 30 mm
Specification:
| brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Carton weight | 0.63 kg |
| guarantee | 2-year warranty against defects |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Color | Clear glass |
| Family | LED lamps |
| Width | 30 mm |
| Product weight | 0.46 |
| diameter | 30 mm |
| Installation height | 185 mm |
| Building materials | Glass |
| Integrated LED | NO |
| LED color temperature | 3000k |
| LED lumens | 820 lumens |
| Maximum wattage | 7W |
| socket | E27 |
| Technical data | H: 185 mm D: 30 mm |
| Carton dimensions | 20 x 3.6 x 3.6 cm |
| Dimensions |
Width
: 30mm mm Height : 185mm mm Diameter : 30mm mm |
| Dimmable | 0 |
| Color | Glass |
| Kelvin | 3000k |
| Lumen | 820Lm |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441834 |

Large tubular LED lamp E27 - clear glass
Sale price21,42 €
