




Griffin 3-Light Ceiling Light - Weathered Brass
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
This understated style adds a stylish, soft, modern look to almost any room. The etched shade, painted white inside, diffuses light evenly and illuminates your home with a calming glow. It is held by gently curved arms in weathered brass.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 194 mm, D: 422 mm
Specification:
| brand | Quoizel |
|---|---|
| Carton weight | 4.46 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Weathered brass |
| Family | Gripping |
| Width | 422 mm |
| Product weight | 3.1 |
| diameter | 422 mm |
| Installation height | 194 mm |
| Class | Class I |
| Building materials | made of steel, opal glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 3 |
| socket | E27 |
| Dimmable Fitting | Compatible with dimmable lamps |
| Product Dimensions | H: 194mm D: 422mm |
| Box Dimensions | 45 x 45 x 32 cm |
| Dimensions |
Width
: 422mm mm Height : 194mm mm Diameter : 422mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124442253 |

Griffin 3-Light Ceiling Light - Weathered Brass
Sale price214,91 €
