




Fusion 3-light ceiling light, semi-flush, Greek bronze
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Fusion combines elements from Arts & Crafts styles to create a design with vertical and horizontal linear stripes that contrast beautifully with the amber ribbed glass lampshades and diffuser.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 229 mm W: 343 mm D: 343 mm
Specification:
| brand | Feiss |
|---|---|
| Carton weight | 4.60 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Greek bronze |
| Family | fusion |
| Width | 343 mm |
| Product weight | 4.14 |
| Installation height | 229 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 343 mm |
| Ceiling tile paint | Greek bronze |
| Building materials | steel, amber glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 3 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Ceiling height | 19 mm |
| Ceiling tile width/diameter | Ø339 mm |
| Technical data | H: 229 mm W: 343 mm D: 343 mm |
| Carton dimensions | 43 x 43 x 26cm |
| Dimensions |
Width
: 343mm mm Height : 229mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | Bronze |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124442181 |

Fusion 3-light ceiling light, semi-flush, Greek bronze
Sale price191,59 €
