




Fusion 1-Light Wall Light - Greek Bronze
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Fusion combines elements from Arts & Crafts styles to create a design with vertical and horizontal linear stripes that contrast beautifully with the amber ribbed glass lampshades and diffuser.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 387 mm W: 143 mm D: 102 mm
Specification:
| brand | Feiss |
|---|---|
| Carton weight | 2.35 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Greek bronze |
| Family | fusion |
| Width | 143 mm |
| Product weight | 2.12 |
| Installation height | 387 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 102 mm |
| Building materials | steel, amber glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 387 mm W: 143 mm D: 102 mm |
| Carton dimensions | 20 x 17 x 45 cm |
| Width of the back plate | 139 mm |
| Rear panel projection | 19 mm |
| Height of the back plate | 387.5 mm |
| Dimensions |
Width
: 143mm mm Height : 387mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | Bronze |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124442173 |

Fusion 1-Light Wall Light - Greek Bronze
Sale price171,36 €
