







Flamingo LED table lamp - Black
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The Flamingo Table Lamp is a modern and fun portable 6W LED lamp made of metal, measuring 50 cm tall. It has a light output of 420 lumens and an inline switch. Available in black, white, or pink.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 500 mm W: 150 mm
Specification:
| brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Carton weight | 2.50 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Plug |
| Color | Black |
| Family | flamingo |
| Width | 150 mm |
| Product weight | 1.4 |
| Installation height | 500 mm |
| Class | Class I |
| Building materials | made of metal, made of PVC |
| Diffuser material | made of PVC |
| Integrated LED | Yes |
| Lamp(s) included | Yes |
| LED color temperature | 3000k |
| LED lumens | 420 lumens |
| Maximum wattage | LED light 6W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | Integrated LED |
| Dimmable light | NO |
| Technical data | H: 500mm W: 150mm |
| Carton dimensions | 39.5 x 21 x 56 cm |
| Dimensions |
Width
: 150mm mm Height : 500mm mm |
| Dimmable | No |
| Color | Black |
| Kelvin | 3000k |
| Lumen | 420Lm |
| Socket | LED |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124442128 |

Flamingo LED table lamp - Black
Sale price85,68 €
