





Deryn 1-light wall light - antique grey with a used look
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The Deryn 1 wall light features a minimalist style with clean, sleek lines. Accented with clear seeded glass and a distressed antique gray finish, it's the perfect addition to elegant rustic and coastal settings.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 255 mm, D: 114 mm, P: 133 mm
Specification:
| brand | Kichler |
|---|---|
| Carton weight | 1.18 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Antique grey with a used look |
| Family | Deryn |
| Width | 114 mm |
| Product weight | 0.81 |
| diameter | 114 mm |
| Installation height | 255 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 133 mm |
| Building materials | Steel, clear seed glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 255 mm D: 114 mm P: 133 mm |
| Carton dimensions | 19.5 x 18 x 27 cm |
| Width of the back plate | 102 mm |
| Height of the back plate | 152 mm |
| Dimensions |
Width
: 114mm mm Height : 255mm mm Diameter : 114mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441350 |

Deryn 1-light wall light - antique grey with a used look
Sale price53,55 €
