




Dennison 1-Light Table Lamp - Brushed Brass
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Dennison is a classic table lamp made of glass and metal in a brushed brass finish, complemented by a cream-colored, solid fabric shade with double piping. LS315BB
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 800 mm, D: 430 mm, P: 430 mm
Specification:
| brand | Quoizel |
|---|---|
| Carton weight | 5.44 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Plug |
| Color | Brushed brass |
| Family | Dennison |
| Width | 430 mm |
| Product weight | 4.9 |
| diameter | 430 mm |
| Installation height | 800 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 430 mm |
| Building materials | Steel, glass, linen |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable smart bulbs |
| Technical data | H: 800 mm D: 430 mm P: 430 mm |
| Carton dimensions | 21.5 x 18 x 18 cm |
| Umbrella color | cream |
| Umbrella material | Fabric hard back with double edge |
| Dimensions |
Width
: 430mm mm Height : 800mm mm Diameter : 430mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441347 |

Dennison 1-Light Table Lamp - Brushed Brass
Sale price229,08 €
