





Chateau 2-light ceiling light, mocha bronze
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The Chateau is inspired by European castles and mansions. This ornate 2-liter semi-recessed faucet is crafted from steel and features a mocha bronze finish.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 334 mm, D: 392 mm
Specification:
| brand | Feiss |
|---|---|
| Carton weight | 4.80 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Mocha Bronze |
| Family | chateau |
| Width | 392 mm |
| Product weight | 4.32 |
| diameter | 392 mm |
| Installation height | 334 mm |
| Class | Class I |
| Building materials | Steel, ground K9 glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 2 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Dimmable lamp | Dimmable |
| Technical data | H: 334 mm D: 392 mm |
| Carton dimensions | 45 x 45 x 26 cm |
| Dimensions |
Width
: 392mm mm Height : 334mm mm Diameter : 392mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | Bronze |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441186 |

Chateau 2-light ceiling light, mocha bronze
Sale price233,24 €
