




Chance 2 Ceiling Light - Polished Chrome
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Chance is a modern bathroom ceiling light in polished chrome with an opal white glass dome. It is IP44 rated for bathrooms.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 136 mm, D: 327 mm, P: 327 mm
Specification:
| brand | Quoizel |
|---|---|
| Carton weight | 2.85 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| IP protection class | IP44 |
| Suitable location | Interior / Bathroom |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Polished chrome |
| Family | chance |
| Width | 327 mm |
| Product weight | 2.57 |
| diameter | 327 mm |
| Installation height | 136 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 327 mm |
| Building materials | steel, artificial glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 2 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 136 mm D: 327 mm P: 327 mm |
| Carton dimensions | 39 x 39 x 22.5 cm |
| Height adjustable | NO |
| Dimensions |
Width
: 327mm mm Height : 136mm mm Diameter : 327mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | chrome |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| IP rating | IP44 |
| Anzahl Leuchten berechnen | Jetzt berechnen |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441171 |

Chance 2 Ceiling Light - Polished Chrome
Sale price114,24 €
