




Cello 1-light wall light - antique bronze
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The cello's bold, modernized traditional design features flowing and graceful curved pianos in an antique bronze finish with refined antique highlights and a vintage imitation alabaster glass.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 406 mm, D: 483 mm
Specification:
| brand | Hinkley |
|---|---|
| Carton weight | 1.90 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Antique bronze |
| Family | cello |
| Width | 216 mm |
| Product weight | 1.71 |
| diameter | 216 mm |
| Installation height | 210 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 242 mm |
| Building materials | Steel, lampshades made of artificial alabaster glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Replacement glass/shade | GS339 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 406 mm D: 483 mm |
| Carton dimensions | 32 x 30 x 28 cm |
| Dimensions |
Width
: 216mm mm Height : 210mm mm Diameter : 216mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | Bronze |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441162 |

Cello 1-light wall light - antique bronze
Sale price89,25 €
