




Casa 1-light wall light - Olde Black
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Casa makes the most of its fine details: clear, shabby glass, twisted wrought iron, and hand-forged Olde Black flourishes complete the rustic-elegant appeal with Spanish flair.
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 330 mm, D: 176 mm, P: 201 mm
Specification:
| brand | Hinkley |
|---|---|
| Carton weight | 2.40 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| Color | Olde Black |
| Family | House |
| Width | 128 mm |
| Product weight | 2.16 |
| diameter | 128 mm |
| Installation height | 586 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 108 mm |
| Building materials | Steel, clear seed glass |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable lamps |
| Technical data | H: 330 mm D: 176 mm P: 201 mm |
| Carton dimensions | 17.8 x 15.9 x 69.9 cm |
| Dimensions |
Width
: 128mm mm Height : 586mm mm Diameter : 128mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441145 |

Casa 1-light wall light - Olde Black
Sale price142,80 €
