








Audubon Park 1-Light Table Lamp, Antique Gold with Cream Shade
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The Audubon table lamp is a tree-shaped lamp made of antique gold-colored cast metal on an elongated K9 glass base with a conical drum shade made of cream-colored linen. LS481
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 662 mm, D: 355 mm
Specification:
| brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Carton weight | 9.55 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Plug |
| Color | Distressed Gold |
| Family | Audubon Park |
| Width | 355 mm |
| Product weight | 8.6 |
| diameter | 355 mm |
| Installation height | 662 mm |
| Class | Class I |
| Base height | 371 mm |
| Total height with umbrella | 662 mm |
| Building materials | Steel |
| Base width | 249 mm |
| Width of the top of the umbrella | 330 mm |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable smart bulbs |
| Technical data | H: 662 mm D: 355 mm |
| Carton dimensions | 45 x 45 x 62.5 cm |
| Height adjustable | NO |
| Umbrella width/diameter | 355 mm |
| Width of the umbrella base | 355 mm |
| Umbrella height | 255 mm |
| Umbrella color | cream |
| Umbrella material | Linen |
| Base depth | 249 mm |
| Dimensions |
Width
: 355mm mm Height : 662mm mm Diameter : 355mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Color | Gold |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441610 |

Audubon Park 1-Light Table Lamp, Antique Gold with Cream Shade
Sale price154,22 €
