






Apollo 1 Light table lamp with white shade - Brushed brass
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
4 Wochen
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
Brushed brass frame with white marble inserts at the top and bottom, complete with a white rayon cylinder shade with a white laminate lining. LS3009
Warranty : general 2-year warranty
Dimensions : H: 870 mm W: 340 mm D: 395 mm
Specification:
| brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Carton weight | 7.66 kg |
| guarantee | general 2-year warranty |
| Suitable location | Inner |
| voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Plug |
| Color | Brushed brass |
| Family | Apollo |
| Width | 340 mm |
| Product weight | 7.2 |
| Installation height | 870 mm |
| Class | Class I |
| Projection/Depth | 395 mm |
| Base height | 430 mm |
| Total height with umbrella | 870 mm |
| Building materials | Steel |
| Base width | 275 mm |
| Integrated LED | NO |
| Lamp(s) included | NO |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| socket | E27 |
| Dimmable light | Compatible with dimmable smart bulbs |
| Technical data | H: 870 mm W: 340 mm D: 395 mm |
| Carton dimensions | 74 x 47 x 47cm |
| Color depth | 395 mm |
| Umbrella width/diameter | 340 mm |
| Umbrella height | 340 mm |
| Umbrella color | White |
| Umbrella material | Artificial silk with white laminate lining |
| Base depth | 275 mm |
| Dimensions |
Width
: 340mm mm Height : 870mm mm |
| Dimmable | Yes |
| Light source | exklusive |
| Socket | E27 |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Protection class | 1 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z oo ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441542 |

Apollo 1 Light table lamp with white shade - Brushed brass
Sale price171,36 €
