




Alora Mood Sylvia 2 l wall light - matte black
Shipping calculated at checkout
On average, delivery takes
3-4 Tage
Automatic deduction at the checkout
Produktinformationen
The Sylvia collection is a testament to the artistry of design, where sleek, sinuous metal forms intertwine with delicate dome-shaped glass. The curvature of the metal elements mimics the gentle arcs of nature, while the gentle glass shapes provide a sense of opulence and contemporary femininity.
Dimensions : H: 292mm W: 305mm P: 146mm
Guarantee : Standard 2 year guarantee
| brand | Alora Mood |
|---|---|
| Packaging weight | 1.90 kg |
| guarantee | Standard 2-year warranty |
| Suitable for | Interior |
| Tension | 220–240 V, 50 Hz |
| Power source | Mains voltage |
| surface | Matte Black |
| series | Sylvia |
| Width | 305 mm |
| Product weight | 1.0 kg |
| diameter | 305 mm |
| Mounting height | 292 mm |
| Projection / Depth | 146 mm |
| Protection class | Class I |
| Materials | steel, clear glass |
| Integrated LED | No |
| Bulbs included | No |
| Maximum performance | 40 W |
| Number of bulbs | 2 |
| Version | E14 |
| Dimmable version | Compatible with dimmable lamps |
| Product dimensions | H: 292mm, W: 305mm, D: 146mm |
| Packaging dimensions | 57 x 34 x 22 cm |
| Umbrella color | clear glass |
| Umbrella material | Glass |
| Dimensions |
Width
: 305 mm Diameter : 305 mm |
| Dimmable | Yes |
| Voltage | 220-240 |
| Watt | 40 |
| Information according to the EU Product Safety Directive | Elstead Lighting Sp. z o.o. ul. Komandosów 3 32-085 Modlniczka Poland artur@elsteadlighting.pl +48 124441439 |

Alora Mood Sylvia 2 l wall light - matte black
Sale price114,24 €
